A fost semnat contractul de lucrări pentru coridorul central

În cel mai scurt timp va fi dat ordinul de începere a lucrărilor aferente proiectului ”Modernizarea infrastructurii de transport public pe coridorul de mobilitate urbană central al municipiului Giurgiu”.

Astăzi, primarul municipiului Giurgiu, Adrian Anghelescu a semnat contractul de realizare a lucrărilor modernizare a infrastructurii rutiere,

pietonale și construire piste de biciclete pentru bd-ul CFR, strada Gării, bd-ul 1907, bd-ul I.C.Brătianu, străzile Petre Ghelmez și Tineretului.

Valoarea contractului de lucrări este de aproximativ 38 milioane lei și presupune inclusiv amenajarea peisagistică, dotarea cu mobilier urban

și modernizarea stațiilor de îmbarcare/debarcare călători transport public ale străzilor modernizate.

Ultima modificare: 05.07.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Dunărea Giurgiu va întâlni miercuri, 6 iulie, echipa ARD Snagov în cadrul Cupei României